گزارشات

آغاز اعتصاب عمومی در کردستان / گزارش اولیه

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

به دنبال انتشار فراخوان نهادها، تشکلات مدنی، احزاب و شخصیتهای سیاسی کرد مبنی بر اعتصاب عمومی به نشانه اعتراض به اعدام های نوزده اردی بهشت، و تلاش برای توقف روند اجرای حکم اعدام فعالین سیاسی و مدنی بازمانده، برای امروز پنج شنبه مورخ 23 اردی  ماه بهشت ماه، اکثر شهرهای کردستان در اعتصاب هستند.

بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، علی رغم اینکه صدها نیروی یگان ویژه از استان همدان و کرمانشاه برای برخورد با اعتراضات احتمالی به مناطق کردنشین انتقال داده شده اند؛ اعتصاب برگزار شده است.

برپایی اعتصاب در برخی از این شهرهای مانند سنندج ، اشنویه و مهاباد بسیار چشمگیر و در شهرهای دیگر مانند سقز ، مریوان، بوکان و کامیاران تا حدی روبه گسترش گزارش شده است.

ادامه مطلب...
 

تلاش برای بازداشت تمام اعضای خانواده ی کمانگر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

پس از اعدام مخفیانه ی فرزاد کمانگر به همراه چهار زندانی سیاسی دیگر در سحرگاه نوزدهم اردی بهشت، دستگاه امنیتی برای تمام اعضای خانواده ی فرزاد کمانگر حکم بازداشت صادر کرده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، پس از گذشت بیش از سه روز از اعدام فرزاد کمانگر، مقامات قضایی هم چنان در خصوص تحویل پیکر این معلم جان باخته و باقی اعدام شدگان کارشکنی می کنند؛ در همین رابطه صبح امروز در سومین روز حضور خانواده ها در مقابل زندان اوین، نیروهای امنیتی برای بازداشت سلطنه رضایی(مادر فرزاد)، مهراد کمانگر(برادر فرزاد)، سرور(همسر مهرداد کمانگر)، شیرین کمانگر(خواهر فرزاد) و جاوید کمانگر(برادر زاده ی ۱۵ ساله ی فرزاد) تلاش کردند.

ادامه مطلب...
 

دانشجویان دانشگاه کردستان در اعتراض به اعدام غیرانسانی 5 زندانی سیاسی اعتصاب غذا کردند

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

امروز دانشجویان دانشگاه کردستان با شکل دادن یک حرکت اعتراضی و اعتصاب غذای عمومی نسبت به اجرای احکام اعدام فرزاد کانگر و 4 فعال کرد دیگر اعتراض کردند.

به گزارش دانشجونیوز، امروز دانشجویان دانشگاه کردستان در اعتراض به اعدام های غیرانسانی فرزاد کمانگر، شیرین علم هولی، فرهاد وکیلی، مهدی اسلامیان و علی حیدریان اعتصاب غذا کردند. دانشجویان معترض ظروف غذای خود را به نشانه نافرمانی مدنی دست نخورده بر روی میزهای سلف می گذاشتند و یا در محوطه خارج از سلف می گذاشتند.

ادامه مطلب...
 

ماهی کوچکی بر بالای دار؛ مقاله واشنگتن تايمز درباره اعدام فرزاد کمانگر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

نشريه واشنگتن تايمز يک سال پيش کمک کرد تا توجه دنيا به وضعيت بغرنج فرزاد کمانگر جلب شود. او معلمی از اقليت کرد ايران بود که توسط رژيم اسلامی تهران، به دروغ تروريست خوانده شده بود. او تقريباً چهار سال را زير شکنجه جسمی و ذهنی در زندان های ايران گذراند. درد و رنج آقای کمانگر روز يکشنبه در بالای چوبه دار به پايان رسيد. او 34 سال داشت.

آقای کمانگر به همراه چهار "محارب يا دشمن خدا"ی ديگر کشته شد؛ کسانی که به گفته رژيم «به ارتکاب اقدامات تروريستی محکوم شده بودند.» هنگامی که اين افراد به طور شتابزده ای اعدام می شدند، پرونده سه نفر از آنها هنوز در مرحله لازم الاجرای تجديد نظر قرار داشت. همزمان با آماده سازی و اجرای حکم اعدام اين افراد، ارتباط تلفنی با زندان اوين در آخرهفته گذشته قطع شد. رژيم از اطلاع رسانی قبلی به خانواده و وکلای اين افراد، که به موجب قانون الزامی است، خودداری کرد و آنها خبر اعدام ها را از رسانه ها شنيدند. رژيمی که ادعا می کند نماينده خداست، مانند مجرمانی رفتار می کند که گويی چيزی را مخفی می کند.

ادامه مطلب...
 

تجمع معترضان ایرانی به قتل عام زندانیان سیاسی، مقابل دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی در واشنگتن/ ویدیو و تصاویر ‎

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

ده ها تن از فعالان حقوق بشر و معترضان ایرانی به اعدام ۵ زندانی سیاسی، در مقابل دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی در شهر واشنگتن آمریکا تجمعی اعتراضی برپا کردند.

 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ده ها تن از فعالان حقوق بشر و معترضان ایرانی به اعدام ۵ زندانی سیاسی به نام های فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، مهدی اسلامیان و شیرین علم هولی که نوزدهم اردی بهشت در زندان اوین اعدام شدند، در شهر واشنگتن آمریکا در مقابل دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی، به دعوت شاخه آمریکا مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، تجمعی اعتراضی برگزار کردند‫.

ادامه مطلب...
 
صفحه 4 از 29