گزارشات

زندانیان سیاسی کرد محبوس در زندان ارومیه اعدام زندانیان سیاسی را محکوم کردند

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

زندانیان سیاسی کرد محبوس در زندان مرکزی ارومیه با صدور بیانیه ای خواهان اعتراض به اجرای حکم 5 تن از زندانیان سیاسی در زندان اوین شدند.

بنا بر اطلاع گزارشگران هرانا، زندانیان سیاسی کرد محبوس در زندان ارومیه با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن اعدام زندانیان سیاسی به نامهای فرزاد کمانگر، فرهاد وکیلی، علی حیدریان ، شیرین علم هولی و مهدی اسلامیان خواهان اعتراض گسترده به اعدام این زندانیان شدند.

ادامه مطلب...
 

برگزاری مراسم یادبود اعدامیان روز گذشته، در زندان های اوین، گوهردشت و ارومیه

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

صبح امروز، به بهانه ی بزرگداشت 5 زندانی سیاسی اعدام شده در روز گدشته، در زندان های اوین، گوهردشت کرج و ارومیه مراسم یادبود برگزار شد.

بنا بر اطلاع گزارشگران هرانا، صبح  امروز، دوشنبه 20 اردی بهشت ماه، در بند 350 و 7 زندان اوین، زندانیان سیاسی زندان ارومیه و حسینیه ی بندهای 1 و 3 و 4 زندان گوهردشت کرج مراسم بزرگداشت فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، مهدی اسلامیان و شیرین علم هولی، برگزار شد.

ادامه مطلب...
 

در پی حضور گسترده نیروهای امنیتی در مقابل دانشگاه تهران، تجمع خانواده های اعدام شدگان مقابل زندان اوین برگزار شد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

در پی ممانعت از گردهمایی خانواده های اعدام شدگان روز گذشته و فعالین مدنی در مقابل دانشگاه تهران، از سوی ایشان بدون برنامه ریزی قبلی مقابل زندان اوین تجمع اعتراضی برپا شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در پی حضور گسترده ی نیروهای امنیتی در اطراف دانشگاه تهران و تسخیر میدان انقلاب به دست موتورسواران یگان ویژه، از هرگونه تجمعی که قرار به برگزاری آن در ساعت 11 به دعوت خانواده ی زندانیان سیاسی اعدام شده، بود؛ ممانعت به عمل آمد.

بر همین اساس خانواده ی اعدام شدگان و فعالین مدنی با مشاهده ی چنین فضایی میدان انقلاب را به قصد زندان اوین ترک کردند.

ادامه مطلب...
 

خودداری مسولان زندان از تحویل اجساد زندانیان سیاسی اعدام شده به خانواده ها

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

مسولان زندان اوین با ذکر دلایل امنیتی از تحویل اجساد ۵ زندانی سیاسی اعدام شده روز گذشته در این زندان، به خانواده ها خودداری می کنند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا خانواده های زندانیان سیاسی اعدام شده با مراجعه به دادگاه انقلاب و زندان اوین خواستار تحویل گرفتن اجساد فرزندان خود شدند اما مسولان دادگاه انقلاب و زندان اوین با ذکر دلایل امنیتی و لزوم در نظر گرفتن شرایط عنوان داشته اند تا اطلاع ثانوی و تشخیص بدون مشکل بودن تحویل اجساد! از تحویل دادن آنان خودداری خواهند کرد.

ادامه مطلب...
 

حضور گسترده ی نیروهای امنیتی در اطراف دانشگاه تهران

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

بنابر اعلام خانواده ی چند تن از اعدامیان روز گذشته مبنی بر تجمع اعتراضی در مقابل دانشگاه تهران، از اولین ساعات صبح امروز دوشنبه 20 اردی بهشت ماه در میدان انقلاب و خصوصا حوالی دانشگاه تهران نیروهای امنیتی و لباس شخصی به صورت چشمگیری حضور دارند.

 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در پی حضور گسترده ی نیروهای امنیتی، در اطراف دانشگاه تهران فضایی به شدت امنیتی-نظامی حاکم شده است.

ادامه مطلب...
 
صفحه 5 از 29