گزارشات

مانور نظامی سپاه در کامیاران

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

روز گذشته و در پی اعدام 5 فعال سیاسی در زندان اوین نیروهای سپاه پاسداران در شهرستان کامیاران مانور نظامی برپا کردند.

 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در پی اعدام 5 تن از زندانیان سیاسی در زندان اوین، روز گذشته در شهر کامیاران نیروهای سپاه پاسداران برای ایجاد رعب و وحشت اقدام به حرکت کاروانی متشکل از دهها خودروی نظامی که حامل انواع ادوات نظامی سبک و سنگین بود کردند.

ادامه مطلب...
 

اعلام عزای عمومی در مناطق کردنشین

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

در راستای اعتراض به اجرای حکم اعدام ۵ زندانی سیاسی، مردم مناطق کردنشین به خصوص منطقه کامیاران و سنندج فردا مورخ ۲۰ اردیبهشت ماه را بعنوان عزای عمومی اعلام کرده اند.

 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، تعداد کثیری از مردم، اصناف و فعالان مدنی مناطق کردنشین به خصوص در شهرهای کامیاران و سنندج با اعلام فراخوان های فوری از همه مردم این شهرها خواسته اند که فردا، مورخ ۲۰ اردیبهشت ماه با اعلام عزای عمومی و استفاده از شیوه های مسالمت آمیز مراتب انزجار و اعتراض خود را نسبت به اجرای حکم اعدام فعالان سیاسی اعلام کنند، خبرهای غیررسمی از تلاش بازاریان برای تعطیل کردند بازار در این شهرها خبر می دهد.

ادامه مطلب...
 

تظاهر کنندگان خشمگین ایرانی به سفارت ایران در پاریس حمله کردند

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

پس از اعلام اجرای حکم اعدام پنج نفر از زندانیان سیاسی در زندان اوین که صبح امروز انجام گرفت ، صدها نفر از ایرانیان مقیم پاریس عصر امروز در میدان "تروکادرو" ی این شهر اجتماع کردند تا به این اعدام ها اعتراض کنند. شعارهای جمعیت معترض بیشتر به محکومیت عمل دولت ایران در اعدام زندانیان سیاسی مربوط می شد.

ادامه مطلب...
 

تجمع خانواده زندانیان سیاسی اعدام شده، فردا صبح مقابل دانشگاه تهران

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

خانواده های زندانیان سیاسی اعدام شده با همراهی تعدادی از فعالان مدنی اعلام کرده اند که فردا در تهران دست به تجمع اعتراضی خواهند زد.

 

ادامه مطلب...
 

افزایش تدابیر امنیتی در مناطق کردنشین در پی اعدام زندانیان سیاسی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

نیروهای انتظامی در مناطق کردنشین خصوصا در منطقه کامیاران، سنندج و مهاباد در راستای مقابله با اعتراضات احتمالی مردمی پس از اعدام زندانیان سیاسی مستقر شده اند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، نیروهای امنیتی و انتظامی پس از اعلام اعدام ۵ زندانی سیاسی کرد که ۴ تن از آنان به نامهای فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی و شیرین علم هولی زندانیان کرد بوده اند به مناطق کردنشین به صورت بی سابقه ای گسیل شده اند، این نیروها در مناطق کامیاران، سنندج و مهاباد بیشترین حضور را دارند.

ادامه مطلب...
 
صفحه 6 از 29