گزارشات

با قطع تلفن ها، فرزاد کمانگر و چهار زندانی سیاسی در اوین اعدام شدند

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

خبرگزاری هرانا - مسولان زندان اوین با قطع تلفن های این زندان از دو روز گذشته اقدام به اجرای حکم اعدام زندانیان سیاسی فرزاد كمانگر فرزند باقي، علي حيدريان فرزند احد، فرهاد وكيلي فرزند محمد سعيد، شيرين علم‌هولي فرزند خدر و مهدي اسلاميان فرزند محمد نمودند.

ادامه مطلب...
 

دیدار خلیل بهرامیان با خانواده ی فرزاد کمانگر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

به مناسبت هفته ی معلم، آقای خلیل بهرامیان وکیل فرزاد کمانگر با خانواده ی وی دیدار کرد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خلیل بهرامیان ضمن تبریک روز معلم به مادر فرزاد، نسبت به وضعیت پرونده ی وی ابراز امیدواری کرد و گفت: "فرزاد هیچ گونه جرمی مرتکب نشده و نهایت سعی و تلاش خود را برای آزادی اش از راه های حقوقی به کار خواهد بست."

ادامه مطلب...
 

در همبستگی با کارگران و معلمان/ اعتصاب غذای فرزاد کمانگر و رسول بداقی در زندان

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

فرزاد کمانگر، معلم محکوم به اعدام و رسول بداقی، عضو هیئت مدیره ی کانون صنفی معلمان ایران، در روزهای 11 و 12 اردی بهشت ماه در زندان دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، فرزاد کمانگر و رسول بداقی برای نشان دادن همبستگی خود با کارگران و در اعتراض به فشار بر معلمان، به اعتصاب غذایی دو روزه به مناسبت اول ماه مه روز جهانی کارگر و 12 اردی بهشت روز پاسداشت معلم، دست خواهند زد.

ادامه مطلب...
 

پس از چهار سال، فرزاد کمانگر و دو هم پرونده ای همچنان در خطر اعدام

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

خبرگزاری هرانا - اعمال نفوذ قضات و بازجوها در مسیر رسیدگی به پرونده قضایی فعالان سیاسی این روزها ابعاد نگران کننده ای یافته است.

در این راستا اعمال نفوذ نیروهای امنیتی یا قضاتی که در این رابطه فعال هستند و تاثیر آن در رسیدگی به روند قضایی و از همه مهمتر مفقود کردن عمدی پرونده به پیچیده شدن مشکل و بلاتکلیفی افراد بازداشت شده بیشتر دامن زده است.

ادامه مطلب...
 

محکوميت يک فعال حقوق بشري و دو فعال سياسي به اعدام

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

فرزاد کمانگر , علي حيدريان و فرهاد وکيلي توسط شعبه 30 دادگاه انقلاب به ترتيب به اعدام ، 10 سال زندان و اعدام و 10 سال زندان و اعدام محکوم شدند.
اين سه فعال مدني و سياسي پس از بيش از 18 ماه بازداشت توام با شکنجه هاي جسمي متعدد در اداره هاي اطلاعات کرمانشاه ، سنندج و 209 اوين که منجر به آسيبهاي جسمي و روحي متعددي گشته بود سرانجام در دادگاهي به مدت هفت دقيقه به اعدام محکوم شدند.
فرزاد كمانگر معلم آموزش وپرورش شهرستان كامياران با 12 سال سابقه تدريس كه از يكسال قبل از دستگيري در هنرستان كارودانش مشغول به تدريس بوده همچنين عضو هيئت مديره انجمن صنفي معلمان شهرستان كامياران شاخه كردستان ميباشد و تا زمان فعاليت اين انجمن و قبل از اعلام ممنوعيت فعاليتهاي آن مسئول روابط عمومي اين انجمن بوده است . همچنين عضو شوراي نويسندگان ماهنامه فرهنگي - آموزشي رويان (نشريه آموزش و پرورش كامياران) که توسط حراست آموزش و پرورش توقيف شده است و نيز عضو هيئت مديره انجمن زيست محيطي كامياران (ئاسك) ميباشد و از اواخر سال 84 نيز با نام مستعار سيامند به عضويت مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران درآمده است. به همراه فرهاد وکيلي ، معاون سابق اداره جهاد کشاورزي شهرستان سنندج و علي حيدريان يک از اعضاي حزب زحمتکشان کردستان ترکيه (پ ک ک) پس از ماهها شکنجه در تاريخ 10/11/1386 در شعبه 30 دادگاه انقلاب به رياست قاضي تيارامي به اتهام آنچه که محاربه خوانده شده و برخلاف تمامي موازين قانوني و بي توجه به فقدان اسناد لازم و در 7 دقيقه دادگاه ، در حالي که تمامي مطلعين منتظر خبر آزادي و احکامي ديگر بودند به اعدام محکوم شدند. اين حکم ساعاتي پيش توسط دادگاه به آنان ابلاغ گرديد. فرزاد کمانگر ضمن غيرقانوني دانستن دادگاه از امضاي حکم خود با خواندن سرودي خودداري نمود.
محمود عليزاده طباطبايي ، خليل بهراميان و حسيني اخگر وکلاي مدافع پرونده شديداً نسبت به حکم صادره اعتراض نموده اند .حکم صادره موجبات تعجب حتي نهادهاي قضائي موازي نيز گشته است.
مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران بدينوسيله ضمن محکوم نمودن احکام صادره براي اين فعالان مدني و سياسي ، بدينوسيله اعتراض شديد خود را به روند مذکور اعلام و خواستار اقدام عاجل و يکپارچه سازمانها و مدافعان حقوق بشري در مقابل حکم غيرانساني وغيرقانوني صادر شده ميباشد

 
صفحه 7 از 29