گزارشات

اخراج دختر 14 ساله سما بهمنی، فعال حقوق بشر از مدرسه

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

روز شنبه هفته جاری مورخ 21/1/89 ، خانم دبیری مدیر مدرسه نمونه نورالهدی بندرعباس بدون هیچ مقدمه و زمینه ای با جمع کردن دانش آموزان مدرسه از آنان خواست تا ارتباط خود را با آتنا بهمنی، دختر نوجوان سما بهمنی فعال حقوق بشر دربند قطع کنند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، مدیر مدرسه ضمن اتهام زنی به خانواده بهمنی و شخص سما بهمنی به پروپاگاندا برای علیه این خانواده و خاصه خانم سما بهمنی پرداخت.

ادامه مطلب...
 

قریب به یک قرن زندان و چهار حکم اعدام برای زندانیان سیاسی کرد محبوس در زندان اوین

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

دادگاه های انقلاب در تهران برای 17 زندانی سیاسی کرد قریب به یک قرن زندان صادر نموده و برای چهار تن از ایشان حکم اعدام صادر کردند.

 

بنا بر اطلاع گزارشگران هرانا، 17 زندانی سیاسی کرد در زندان امنیتی اوین مورد شناسایی قرار گرفته شد که مجموعا قریب به یک قرن زندان محکوم شده اند، چهار تن از این افراد دارای محکومیت های سنگینی چون اعدام نیز می باشند.

ادامه مطلب...
 

محاکمه غیرقانونی سما بهمنی،فعال حقوق بشر و صدور یک سال حبس تعزیری

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

دادگاه انقلاب مهاباد، دریک محاکمه غیرقانونی،سما بهمنی،از اعضای سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران را به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد.

 

بنا بر اطلاع گزارشگران هرانا، قاضی خدادادی، قاضی شعبه یک دادگاه انقلاب شهر مهاباد، این فعال حقوق بشر اهل بندرعباس را به اتهام عضویت در مجموعه  فعالان حقوق بشر در ایران به شش ماه حبس تعزیری و همینطور فعالیت تبلیغی علیه نظام  نیز به شش ماه حبس تعزیری، جمعاْ یک سال زندان محکوم کرده است.

ادامه مطلب...
 

سعید مرتضوی و تلاش برای اجرای حکم اعدام سه زندانی سیاسی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران با برداشتن و مفقود کردن پرونده فرزاد کمانگر، علی حیدریان و فرهاد وکیلی عملا از بررسی مجدد آن پرونده جلوگیری کرده و دست کم دو بار برای به اجرا درآوردن احکام مورد اشاره تلاش داشته است.
به گزارش خبرگزاری هرانا، در ابتدای مردادماه ۱۳۸۷ و با قطعی شدن احکام اعدام سه زندانی سیاسی به نامهای فرزاد کمانگر، علی حیدریان و فرهاد وکیلی، پس از رد تقاضای عفو از سوی سه زندانی ]۱[ مورد اشاره، وکیل آقای کمانگر با اعتقاد به بی گناه بودن موکل خود درخواست اعمال ماده ۱۸ (بررسی مجدد) را به قوه قضائیه ارائه کرد.

ادامه مطلب...
 

گزارش دومین نشست خانواده زندانیان سیاسی محکوم به اعدام در سنندج / تصویری

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

تعدادی از خانواده های زندانیان محکوم به اعدام نشست هایی را با موضوع مخالفت با حکم اعدام و درخواست آزادی فرزندان خود آغاز کرده اند.

به گزارش کمیته کردستان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، تنی از خانواده های زندانیان سیاسی کرد محکوم به اعدام در حرکتی غیرسیاسی با برگزاری نشست هایی ضمن محکوم کردن حکم اعدام در تمامیت آن، به بیان موارد حقوقی نقض شده در پرونده فرزندان خود و نهایتاً درخواست آزادی آنان پرداختند. خانواده ها در این نشست ها به ناعادلانه بودن و غیرحقوقی بودن روند منتهی به صدور حکم اعدام برای فرزندان خود اشاره کردند و همچنین از تداوم اعدام زندانیان سیاسی در کردستان که با اعدام دو زندانی در طی هفته های اخیر وارد مراحل جدیدی شده است ابراز نگرانی کردند.

ادامه مطلب...
 
صفحه 8 از 29