گزارشات

دعوت به اعتصاب غذای سراسری معلمان در ایران

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران با صدور بیانیه‌ای از اعتصاب غذای یک‌هفته‌ای جمعی از فعالان صنفی در اعتراض به احکام غیرقانونی اعدام و حبس صادر شده برای معلمان خبر داد.

این بیانیه با اعلام این که اعضای شورای مرکزی کانون معلمان و فعالان صنفی در روزهای ۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت جاری اعتصاب غذا خواهند کرد، از تمامی معلمان ایران خواست که در روز ۱۲ اردیبهشت، هم‌زمان با روز معلم در ایران به این اعتصاب غذا بپیوندند.

 

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران، در این بیانیه‌ هم‌چنین خواستار آزادی سریع و بی‌قید و شرط همه فرهنگیان زندانی، صدور منع تعقیب قضایی و لغو کلیه احکام اداری و قضایی برای فرهنگیان منتقد شده‌ است.

معلمان امضا کننده این بیانیه از دولت خواسته‌اند با اختصاص بخشی از درآمدهای نفتی و گازی امکانات لازم و در حد استاندارد را برای مدارس دولتی فراهم کند.

ادامه مطلب...
 

اخراج دختر 14 ساله سما بهمنی، فعال حقوق بشر از مدرسه

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

روز شنبه هفته جاری مورخ 21/1/89 ، خانم دبیری مدیر مدرسه نمونه نورالهدی بندرعباس بدون هیچ مقدمه و زمینه ای با جمع کردن دانش آموزان مدرسه از آنان خواست تا ارتباط خود را با آتنا بهمنی، دختر نوجوان سما بهمنی فعال حقوق بشر دربند قطع کنند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، مدیر مدرسه ضمن اتهام زنی به خانواده بهمنی و شخص سما بهمنی به پروپاگاندا برای علیه این خانواده و خاصه خانم سما بهمنی پرداخت.

ادامه مطلب...
 

قریب به یک قرن زندان و چهار حکم اعدام برای زندانیان سیاسی کرد محبوس در زندان اوین

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

دادگاه های انقلاب در تهران برای 17 زندانی سیاسی کرد قریب به یک قرن زندان صادر نموده و برای چهار تن از ایشان حکم اعدام صادر کردند.

 

بنا بر اطلاع گزارشگران هرانا، 17 زندانی سیاسی کرد در زندان امنیتی اوین مورد شناسایی قرار گرفته شد که مجموعا قریب به یک قرن زندان محکوم شده اند، چهار تن از این افراد دارای محکومیت های سنگینی چون اعدام نیز می باشند.

ادامه مطلب...
 

محاکمه غیرقانونی سما بهمنی،فعال حقوق بشر و صدور یک سال حبس تعزیری

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

دادگاه انقلاب مهاباد، دریک محاکمه غیرقانونی،سما بهمنی،از اعضای سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران را به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد.

 

بنا بر اطلاع گزارشگران هرانا، قاضی خدادادی، قاضی شعبه یک دادگاه انقلاب شهر مهاباد، این فعال حقوق بشر اهل بندرعباس را به اتهام عضویت در مجموعه  فعالان حقوق بشر در ایران به شش ماه حبس تعزیری و همینطور فعالیت تبلیغی علیه نظام  نیز به شش ماه حبس تعزیری، جمعاْ یک سال زندان محکوم کرده است.

ادامه مطلب...
 

سعید مرتضوی و تلاش برای اجرای حکم اعدام سه زندانی سیاسی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران با برداشتن و مفقود کردن پرونده فرزاد کمانگر، علی حیدریان و فرهاد وکیلی عملا از بررسی مجدد آن پرونده جلوگیری کرده و دست کم دو بار برای به اجرا درآوردن احکام مورد اشاره تلاش داشته است.
به گزارش خبرگزاری هرانا، در ابتدای مردادماه ۱۳۸۷ و با قطعی شدن احکام اعدام سه زندانی سیاسی به نامهای فرزاد کمانگر، علی حیدریان و فرهاد وکیلی، پس از رد تقاضای عفو از سوی سه زندانی ]۱[ مورد اشاره، وکیل آقای کمانگر با اعتقاد به بی گناه بودن موکل خود درخواست اعمال ماده ۱۸ (بررسی مجدد) را به قوه قضائیه ارائه کرد.

ادامه مطلب...
 
صفحه 8 از 29