گزارشات

حبیب الله لطیفی و فرزاد کمانگر در خطر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

در حالی که هنوز یک هفته از اعدام فصیح یاسمنی، فعال سیاسی کرد نگذشته، نگرانی ها نسبت به احتمال اعدام قریب الوقوع حبیب الله لطیفی و فرزاد کمانگر و چندین فعال کرد محکوم به اعدام افزایش یافته است.به همین علت کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی با صدور اطلاعیه ای هشدار داد که هر لحظه احتمال اعدام حبیب لطیفی، فرزاد کمانگر، زینب جلالیان و شیرکو معارفی وجود دارد.این نهاد مدنی تاکید کرد که حبیب الله لطیفی و فرزاد کمانگر با خطر جدی مواجه هستند.

در بخشی از اطلاعیه این کمپین آمده: “با وضعیتی که هست، احتمال همه چیز وجود دارد.فرزاد کمانگر، بارها از سوی مقامات امنیتی استان کردستان تهدید به اجرای حکم اعدام شده است. حبیب لطیفی فعال دانشجویی کرد محکوم به اعدام، از سوی رئیس اجرای احکام زندان مرکزی سنندج (اسکندری) احضار شده و به وی اعلام شد که هیچ ضمانتی برای عدم اجرای حکم اعدام وجود ندارد. اسکندری با اعلام این مهم، به حبیب لطیفی پیشنهاد درخواست عفو نموده است”.

ادامه مطلب...
 

تهدید به اجرای حکم اعدام فرزاد کمانگر و دو هم پرونده وی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

به اذعان مسئولان امنیتی اجرای احکام اعدام فرزاد کمانگر، علی حیدریان و فرهاد وکیلی سه زندانی سیاسی، میتواند غیرمنتظره و قریب الوقوع باشد.
با گذشت بیش از سی ماه، از درخواست وکیل آقای فرزاد کمانگر در خصوص اعمال ماده ۱۸ (توقف و بررسی مجدد حکم صادره) هیچگونه پاسخگویی در قبال این موضوع از سوی قوه قضائیه مشاهده نشده است؛ علاوه بر این موضوع بیش از هجده ماه است پرونده این معلم محکوم به اعدام و دو هم پرونده ای وی به اذعان مسئولان قضایی مفقود شده است و از سرنوشت آن اطلاعی در دست نیست.
خانواده و وکیل آقای کمانگر در طی یکسال جاری برای کسب اطلاع از سرنوشت پرونده این زندانی و موقعیت حقوقی آن تلاش کرده اند ولی دستگاه قضایی در اقدامی عجیب از بی اطلاعی از سرنوشت این پرونده سخن می گوید. خلیل بهرامیان در این باره می گوید ” این فاجعه است. ما هر چه می‌گردیم ببینیم پرونده‌ی فرزاد کمانگر کجاست نمی‌فهمیم”

ادامه مطلب...
 

درخواست از دولت سوئد برای فشار بر رژیم ایران جهت لغو احکام اعدام

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

تلاشها برای فشار برحکومت ایران، جهت متوقف کردن اجرای احکام اعدام فعالین سیاسی کرد، ادامه دارند .
در همین راستا، روز جمعه ۱۵ ماه جاری میلادی , شبکه جوانان کرد در شهر استکهلم، نامه ای تقدیم وزارت خارجه سوئد خواهند کرد .
در این نامه با اشاره به اینکه شمار زندانیان کردی که ‌به‌ اعدام محکوم شده‌اند، نسبت به سایر نقاط کشور، به مراتب بیشتر است، از کارل بیلت وزیر امور خارجه سوئد خواسته شده‌ است، با فشار بر جمهوری اسلامی، این رژیم را وادار کند تا احکام اعدام ۱۷ فعال سیاسی و مدنی کرد را لغو کند.

ادامه مطلب...
 

گزارش تفصیلی نقض حقوق معلمان به مناسبت آغاز سال تحصیلی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

کمیته معلمان، واحد اصناف مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران روز جاری طی گزارشی مفصل به موارد متعدد تضییع حقوق معلمان ایران در محدوده زمانی شش  ماهه نخست سال جاری پرداخت، گزارش مذکور عیناً در پی می آید

موارد نقض حقوق بشر در ایران دارای ابعادی گسترده ای است که عدم تحمل فعالیتهای صنفی نیز جزوی از این گستردگی محسوب میشود.
فعالیتهای صنفی و تلاش در این رابطه منجمله حقوقی است که معاهدات حقوق بشری آن را محترم میشمارد، اصناف مستقل در ایران همچون سایر نهادهای مدنی همواره تحت فشار دستگاه امنیتی قرار دارند، در این بین کانونهای صنفی معلمان و بالطبع اعضای آن نیز همواره در معرض برخورد و فشار نیروهای سرکوبگر در راه تحقق مطالبات صنفی خود قرار گرفته اند.

ادامه مطلب...
 

فراخوان جهانی آموزش بین الملل از اتحادبه های صنفی وفعالان حقوق بشر برای حضور در جلوی سفارت ایران : فرزاد و سجاد را آزاد کنید

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

دعوت آموزش بین الملل ، کنفدراسیو ن صنفی بین المللی .اتحادیه کارگران حمل و نقل بین المللی.

اتحادبه های صنفی وفعالان حقوق بشر و دیگر علاقمندان برای حضور در جلوی سفارت ایران در ساعت ۱ بعد ازجمعه ۲۶ ژوئن – روز اقدام برای ایران

این دعوت در اعتراض به فقدان حقوق صنفی و به ستوه آوردن تشکل ها صورت می گیرد

” یان ایستمن” معاون دبیر کل از جانب اموزش بین الملل در پیام خویش خواستار اقدام فوری دولت ایران در موارد زیر خواهد شد .

ادامه مطلب...
 
صفحه 9 از 29