گزارشات

اعتراض به برخورد ایران با فعالان کارگری و اعدام فرزاد کمانگر، در کنفرانس سازمان بین المللی کار

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

روز دوم ژوئن در دقایق آغازین کنفرانس سالانه ی سازمان جهانی کار در ژنو چند تن از فعالین کارگری ایران در پشت تریبون قرار گرفتند  و خواهان اخراج جمهوری اسلامی ایران که همواره زندانیان سیاسی را اعدام کرده است، شدند. اینان عکس هایی از فرزاد کامنگر معلم کرد اعدامی را درد ست داشتند. بیش از 5 هزار نفر از نمایندگان کشور های مختلف  در این کنفرانس حضور داشتند. این حرکت از سوی بسیاری از کشور ها و خبرنگاران مورد استقبال واقع شد.

تعدادی از فعالین کارگری در اجلاس سالانه ی کار شرکت جستند و لحظاتی پس از افتتاح کنفرانس در سن هیئت رئیسه کنفرانس قرار گرفتند و در حالیکه عکس فرزاد کمانگر و پوستری از اسانلو و مددی در پشت میله های زندان در دست داشتند٬ حدود سه دقیقه به ایراد سخنان و شعارهایی بر ضد اعمال جمهوری اسلامی که همراه حقوق کارگران را پایمان می کند پرداختند. بهرام سروشاز یکی  از فعالین کارگری که در این جلسه حضور پیدا کرده بود پشت تریبون رفت و اعلام کرد که قاتلین فرزاد کمانگر اینجا هستند آنها را بیرون کنید. این حرکت با استقبال گرم نمایندگان و خبرنگاران مواجه شد.

ادامه مطلب...
 

تعویق تجمع فردا در سنندج به درخواست نمایندگان مجلس

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

http://farzadkamangar.org/images/stories/19-ordibehesht.jpgبا وعده مساعد و بنا بر درخواست نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص تحویل دادن پیکرهای اعدام شدگان 19 اردیبهشت ماه، مادران و خواهران داغدار به تعویق تجمع فردا مبادرت کردند.

بنا بر اطلاع گزارشگران هرانا، با توجه به عدم پاسخگویی مسولین و تحویل پیکرهای زندانیان سیاسی اعدام شده در 19 اردیبهشت ماه، مادران و خواهران داغدار پیش تر از عزم خود برای تجمع در مقابل استانداری سنندج راس ساعت 11 صبح فردا خبر داده بودند.

ادامه مطلب...
 

اعتراض به اعدام های نوزده اردی بهشت در برلین/ به همراه تصویر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

روز یکشنبه مورخ بیست و ششم اردی بهشت ماه، در برلین تظاهراتی در اعتراض به اعدام ٥ زندانی سیاسی، و علیه اعدام و سرکوب با شرکت بیش از٥٠٠ نفربرگزار شد.

به گزارش اخبار روز، تعداد زیادی پلیس درخیابان منتهی به سفارت و در مقابل آن در حالیکه سگ های تربیت شده ی خود را در دست داشتند، مستقر بودند و در تمام طول تظاهرات پلیس از تظاهرکنندگان فیلم برداری می کرد.

شرکت کنندگان در تظاهرات با شعارهای "قطع فوری احکام اعدام" "زندانی سیاسی آزاد باید گردد" و ... به فارسی و آلمانی اعتراض خود را نسبت به جنایت اعدام ابراز نمودند.

ادامه مطلب...
 

چهارشنبه، تجمع مادران و خواهران داغدار اعدام شدگان ۱۹ اردی بهشت

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

خواهران و مادران تنی از زندانیان اعدام شده ۱۹ اردی بهشت ماه، در اعتراض به عدم تحویل پیکر عزیزانشان از سوی دستگاه قضایی-امنیتی روز چهارشنبه ۲۹ اردی بهشت ماه، دست به تجمع اعتراضی خواهند زد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، با توجه به عملی نشدن وعده های مکرر مسولان و حتی ایراد اظهارات غیررسمی مبنی بر دفن شدن این جان باختگان و با توجه به اینکه خانواده ی ۵ زندانی سیاسی اعدام شده، تحویل گرقتن اجساد را جزئی از حقوق خود می دانند؛ ایشان امروز اعلام داشتند از ساعت ۱۱ صبح چهارشنبه مورخ ۱۹ اردی بهشت ماه، مقابل استانداری کردستان واقع در شهر سنندج برای تحویل گرفتن پیکر عزیزان خود دست به تحصن خواهند زد.

ادامه مطلب...
 

‎شرح چگونگی اجرای حکم اعدام پنج زندانی سیاسی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسب وظیفه و رسالت خود در حوزه ی اطلاع رسانی نقض حقوق بشر و حسب خواست تعدادی از خانواده های جان باختگان، تحقیقات میدانی خود را که از مجموع زندانیان و شاهدان در خصوص چگونگی اجرای حکم اعدام ۵ زندانی سیاسی و به قصد ارسال به سازمان های مدافع حقوق بشر جمع آوری شده است منتشر می کند. امید است این گزارش که فارغ از محدودیتهای بسیار امنیتی و ارتباطی سعی شده فارغ از مسایل عقیدتی کمترین رویدادها نیز در آن حذف نشود؛ به تنویر افکار عمومی کمک نماید‫.‬

در اولین قدم از اجرای این احکام، زندانی سیاسی، مهدی اسلامیان در ساعت ۱۰ صبح روز ۱۸ اردی بهشت ماه تحت عنوان نقض حکم و لزوم حضور در بخش اجرای احکام زندان رجایی شهر کرج از بند ۱ محل استقرار خود خارج و سپس به یگان حفاظت انتقال آماده برای اعزام ایشان به زندان اوین، تحویل داده شد‫.‬

نامبرده حوالی ظهر بدون طی قرنطینه، در حالی که برای چندمین بار درخواست تلفن به خانواده خود را داشت، مستقیما به یکی از سلول های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شد‫.‬

ادامه مطلب...
 
صفحه 2 از 29