ویژه سالگرد

مادرم،یک سال گذشت، تقدیم به مادر قهرمان “دایه سلطنه”

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

تقدیم به مادر قهرمان “دایه سلطنه”و همه مادران ایران در سالگرد اعدام ناجوانمردانه فرزاد و چهار تن دیگر از فرزندان دلیر ایران

مادرم،یک سال گذشت، یک سال گذشت از روزی که دژخیمان رژیم خونخوار خبر به در آویختن فرزادت راهمراه چهار تن دیگر از بهترین فرزندان این دیار در نوزدهم اردیبهشت هدیه روز مادرت کردند. فرزندانی که با قامت های افراشته شان در سالهای اسارت و حتی در پای چوبه دار مرگ را به سخره گرفتند و با استواریشان لرزه بر اندام جلادان انداختند.

ادامه مطلب...
 

معرفی کمیته هماهنگی و اجرای مراسمات سالگرد اعدام فرزاد کمانگر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

کمپین نجات فرزاد کمانگر که پیش تر با همکاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خانواده و وکیل ایشان تشکیل و طی چند سال به هماهنگ کننده و سازمان دهنده قسمت عمده ای از اعتراضات و تلاشها برای نجات جان این معلم فرزانه تبدیل شده بود پس از اعدام ناعادلانه فرزاد به یادمان وی تغییر ماهیت داد.

ادامه مطلب...
 

بیانیه مادران پارک لاله برای روز معلم و بزرگداشت فرزاد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

ای معلم، درس زندگی و آزادگی را از تو آموختیم
همه اش كه نمي شود ترسيد، راه كه بيفتيم ترسمان مي ريزد
" صمد بهرنگی"
روز معلم را در شرايطي بر گزار مي كنيم كه معلمان کشورمان از کوچکترین حقوق اجتماعی و صنفی خود محروم اند و هرگاه در برابر بی عدالتی های فریادشان به آسمان بلند شد، با وعده های پوچ و توخالی یا با آزار و شكنجه و زندان و اعدام و اخراج وادار به سکوت شدند.

ادامه مطلب...
 

تهدید اعضای کانون صنفی معلمان کردستان جهت تکذیب بیانیه ۱۹ اردی بهشت.

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

نیروهای امنیتی وابسته به وزارت اطلاعات جهت مجبور نمودن اعضای کانون صنفی معلمان به تکذیب بیانیه کانون  در آن روز ۱۹ اردی بهشت ماه (سالروز اعدام فرزاد کمانگر معلم کرد) به عنوان «روز نفی خشونت سازمان یافته و دفاع از حق حیات» نامگذاری شده است؛ بر معلمان اخضار شده اعمال فشار می نمایند.

ادامه مطلب...
 

کانون صنفی معلمان تهران یاد فرزاد را گرامی داشت

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

طیف صنفی کانون صنفی معلمان تهران به مناسبت روز معلم بیانیه ای صادر کردند و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی دکتر خانعلی و فرزاد کمانگر ، این روز را به همه فعالان صنفی دربند ، بویژه هاشم خواستار ( در زندان وکیل آباد مشهد ) و رسول بداقی (در زندان رجائی شهر کرج ) تبریک گفتند.

 

ادامه مطلب...
 

کانون صنفی معلمان کردستان: نامگذاری ۱۹ اردی بهشت ماه به "روز نفی خشونت سازمان یافته و دفاع از حق حیات"

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

خبرگزاری هرانا - کانون صنفی معلمان کردستان به مناسبت هفته معلم، با صدور بیانیه‌ای که یک نسخه از آن نیز در اختیار هرانا قرار گرفته است، با بر شمردن مشکلات صنفی خود و ضعف‌های ساختار آموزش کشور خواستار آزادی فعالان دربند خود شده است و همینطور به مناسبت ۱۹ اردیبهشت ماه و اعدام تکان دهنده فرزاد کمانگر، عضو کانون صنفی استان و فعال حقوق بشر، این روز را به نام روز نفی خشونت و دفاع از حق حیات نامگذاری کرده و خواستار آن شده که معلمان سراسر کشور با برافروختن شمع در کلاس در این روز به تدریس مطالبی در این رابطه به دانش آموزان خود همت گمارند. متن کامل این بیانیه در پی می‌آید:

 

ادامه مطلب...
 
صفحه 9 از 9