مواضع و بیانیه ها

لیست حامیان فراخوان "روز معلم آزاده"

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

به روز شده : 27 اردیبهشت 1390


اسامی اشخاص حامیان فراخوان  :

شیرین عبادی، حقوقدان و برنده جایزه صلح نوبل

مهرانگیز کار - وکیل، روزنامه‌نگار، و فعال اجتماعی

اکبر عطری - فعال سیاسی

احمد باطبی – روزنامه نگار و فعال حقوق بشر

نازنین افشین جم - فعال حقوق بشر

شیرکو بیکس - شاعر نامدار کرد

روزبه میرابراهیمی - روزنامه نگار

الیز اورباخ – عضو عفو بین الملل

فریبا داودی مهاجر – روزنامه نگار و فعال حقوق بشر

آمینه کاکه باوه - نماینده پارلمان سوئد

فلکناز اوجل - نماینده پارلمان اروپا

مهندس حسن شریعتمداری - فعال سیاسی

مهرداد مشایخی – نویسنده، تحلیلگر سیاسی

لیلی پورزند - فعال سیاسی

شاهین نجفی - هنرمند و فعال حقوق بشر

حسن زرهی – روزنامه نگار

دکتر مهرداد حریری - پژوهشگر

دکتر رویا طلوعی - پژوهشگر و فعال حقوق بشر

ادامه مطلب...
 

اعلام حمایت از فراخوان نامگذاری 19 اردیبهشت به نام روز "معلم آزاده"

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی افبه مناسبت 19 اردیبهشت ماه، اولین سالروز اعدام فرزاد کمانگر، معلم کرد ایرانی، تعدادی از فعالان سیاسی و مدنی و همینطور گروههای مختلف طی فراخوانی خواهان به رسمیت شناخته شدن این روز به نام "روز معلم آزاده" در تقویم ایرانیان شدند. متن کامل این بیانیه در پی می آید، شما میتوانید با مطالعه کامل آن و با کلیک بر روی دکمه های امضای فراخوان از طریق فرم مربوطه به اعلام حمایت در این رابطه اقدام نمایید، همچنین جهت مشاهده لیست حامیان این فراخوان میتوانید با کلیک بر روی دکمه مربوطه در ذیل مباردت نمایید.

.فراخوان جمعی: نامگذاری روز اعدام فرزاد کمانگر (19 اردیبهشت) به روز معلم آزاده

امروزکه قرار است زندگی را ازمن بگیرند با “عشق به همنوعانم” تصمیم گرفته ام اعضای بدنم را به بیمارانی که مرگ من میتواند به آنها زندگی ببخشد هدیه کنم و قلبم را با همه ی” عشق ومهری” که در آن است به کودکی هدیه نمایم . فرقی نمیکند که کجا باشد بر ساحل کارون یا دامنه سبلان یا در حاشیه ی کویر شرق و یا کودکی که طلوع خورشید را از زاگرس به نظاره می نشیند ، فقط قلب یاغی و بیقرارم در سینه کودکی بتپد که یاغی تر از من آرزوهای کودکیش را شب ها با ماه وستاره در میان بگذارد و آنها را چون شاهدی بگیرد تا در بزرگسالی به رویاهای کودکی اش خیانت نکند ، قلبم در سینه کسی بتپد که بیقرار کودکانی باشد که شب سر گرسنه بر بالین نهاده اند و یاد “حامد ” دانش آموز شانزده ساله شهر من را در قلبم زنده نگهدارد که نوشت؛ “کوچکترین آرزویم هم در این زندگی برآورده نمیشود” وخود را حلق آویزکرد.

بگذارید قلبم در سینه کسی بتپد مهم نیست با چه زبانی صحبت کند یا رنگ پوستش چه باشد فقط کودک کارگری باشد تا زبری دستان پینه بسته پدرش ، شراره ی طغیانی دوباره در برابر نابرابریها را در قلبم زنده نگهدارد.

قلبم در سینه کودکی بتپد تا فردایی نه چندان دورمعلم روستایی کوچک شود وهر روز صبح بچه ها با لبخندی زیبا به پیشوازش بیایند واو را شریک همه ی شادی ها وبازیهای خود بنمایند شاید ان زمان کودکان طعم فقر وگرسنگی را ندانند ودر دنیای آنها واژه های “زندان ، شکنجه ، ستم ونابرابری” معنایی نداشته باشد.

بگذارید قلبم در گوشه ای از این جهان پهناورتان بتپد فقط مواظبش باشید قلب انسانیست که ناگفته های بسیاری از مردم وسرزمینش را به همراه دارد از مردمی که تاریخشان سراسر رنج واندوه ودرد بوده است.

فرزاد کمانگر (قسمتی از نامه آقای اژه ای، بگذار قلبم بتپد)


ادامه مطلب...
 

اعتراض اتحادیه کارگران حمل و نقل خطوط آهن و دریایی نیوزیلند به اعدام های اخیر در ایران

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

اتحادیه کارگران حمل و نقل خطوط آهن و دریایی نیوزیلند در نامه ای اعتراضی اعدام فرزاد کمانگر و چهار زندانی سیاسی دیگر در سحرگاه نوزده اردی بهشت را محکوم نمود.

متن نامه ی مذکور به شرح زیر است:

 

به مسئولین مربوطه:

به نمایندگی از رئیس کشوری، کمیته مدیرت کشوری، و اعضای اتحادیه کارگران حمل و نقل خطوط آهن و دریایی نیوزیلند اعدام فرزاد کمانگر، معلم و فعال کارگری و حقوق انسانی و چهار زندانی سیاسی دیگر را توسط جمهوری اسلامی ایران قویا محکوم می کنیم.

ادامه مطلب...
 

نامه اعتراضی اتحادیه کارگران پست کانادا

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

جمعی از کارگران اتحادیه پست کانادا، در اعتراض به اعدام فرزاد کمانگر و چهار زندانی سیاسی دیگر به محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران نامه نوشته اند.

 

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران

خیابان فلسطین، تقاطع آذربایجان

dr-ahmadinejad@president.ir

آقای عزیز،

به نمایندگی از ۵۴ هزار عضو اتحادیه کارگران پست در سراسر کانادا اعدام فرزاد کمانگر و چهار زندانی سیاسی دیگر را توسط جمهوری اسلامی ایران قویا محکوم می کنم.

ادامه مطلب...
 

بیانیه انجمن دفاع از زندانيان سياسي آذربايجان در ايران (آداپ) در خصوص اعدام های نوزده اردی بهشت

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

انجمن دفاع از زندانيان سياسي آذربايجان در ايران (آداپ) اعدام چهار زندانی کرد و یک زندانی دیگر را که سحرگاه روز یکشنبه٬ ۱۹ اردیبشهت ماه در زندان اوین تهران به دار آویخته شدند٬ به شدت محکوم می کند.

فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، شیرین علم هولی و مهدی اسلامیان همگی به دست داشتن در عمليات تروريستي از جمله بمب گذاري محکوم بوده اند٬ و این در حالیست که بنا به گزارشهای موثق٬ بعضی از این متهمین اتهامهای وارده را نپذیرفته بودند و حکم اعدام آنها بدون اعلام قبلی و در حین بازنگری پرونده هایشان اجراء شده و آنها از روند دادرسی عادلانه محروم بوده اند.

ادامه مطلب...
 
صفحه 1 از 20