مواضع و بیانیه ها

بیانیه ی معلمان کامیاران به مناسبت اعدام جانگداز معلم شهیدفرزادکمانگر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

معلمان کامیاران با صدور بیانیه ای ضمن ابراز تاسف از اعدام فرزاد کمانگر، برای شرکت در اعتصاب پنج شنبه، 23 اردی بهشت ماه اعلام آمادگی نمودند.

به نام جان بختگان راه آزادی


مردم آزادیخواه ومعلمان راستین درسراسرایران وکردستان

مامعلمان کامیاران درنهایت افتخاربه همکاربودن با معلمی انسان دوست وآزاداندیش وراستین همچون ((شهیدفرزادکمانگر)) ضمن اعلام انزجارونفرت ازاعدام بی گناهانه این معلم شهیدازصمیم قلب به خانواده ی ایشان وجامعه فرهنگیان سراسر ایران  بخصوص کردستان تسلیت عرض نموده وخود راصاحب عزای این معلم شهید می دانیم. مامعلمان کامیاران هیچ گاه تلاش ها وزحمات اثرگذار این همکارشهید خود رافراموش نخواهیم نمود. و یاد وخاطره اودرقلب هایمان جای داشته وخواهدداشت. وآرمانهای انسان دوستانه وعاشقانه این شهیدسرلوحه ی کاروپیشه ی مان خواهدبود. ماهرگزشیوه ی معلم بودن اورافراموش نخواهیم نمود وهرروزوهرسال به دانش آموزان مان ازعشق وی به انسان وانسانیت وگذشت وفداکاری وتحمل رنج ومرارت بسیارویبرای آزادی  خواهیم گفت.

ادامه مطلب...
 

اعتراض انجمن صنفي معلمان استان كردستان به اعدام فرزاد کمانگر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

انجمن صنفي معلمان استان كردستان در اعتراض به اعدام فرزاد کمانگر، معلم کامارانی، بیانیه ای منتشر کرده است.

متن بیانیه ی مدکور به شرح زیر است:

به نام خداوند جان خرد
فرهنگيان عزيز

هفته بزرگداشت مقام معلم، هفتهاي كه مملو از قدرداني، تكريم، تجليل و پاسداشت معلمان بود را پشت سر گذاشتيم اما ناگهان در ظهر آخرين روز اين هفته پر خير و بركت !!! انتشار خبر اعدام فرزاد كمانگر، معلم كامياراني، همگي ما را غافلگير كرد و در اندوه او گريستيم. فرزاد يكي از معلمان دلسوز اين مرز و بوم، در حالي به پاي چوبه دار برده شد كه دوازده سال به فرزندان روستاهاي اين سرزمين درس عشق و گذشت و مردانگي داده بود. به گفتهي وكيل وي هيچ مدركي كه چنين مجازات سنگيني را براي او دربر داشته باشد، در پروندهي فرزاد وجود نداشته است. حكم اعدام براي يك معلم با چنين پروندهاي از يك طرف، و اين همه تجليل از مقام والاي معلم از طرفي ديگر، انسان را به تفكر وا ميدارد كه واقعاً جايگاه معلم در جامعهي ما كجاست!؟

ادامه مطلب...
 

کروبی: جرم اعدام شدگان نوزده اردی بهشت برای هيچکس محرز نشده است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

مهدی کروبی در واکنش به اعدام پنج شهروند ايرانی در روزهای اخير گفته است: اعدام اين افراد در شرايطی صورت گرفته است که هيچکس از چندوچون پرونده آنها باخبر نيست و جرم آنها به دليل علنی نبودن دادگاه و عدم رعايت آيين دادرسی و قانون، برای هيچکس محرز نشده است.
مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت در ايران، روز دوشنبه در ديدار با خانواده علی مليحی، عضو تحريريه روزنامه توقيف شده اعتمادملی و از اعضای زندانی شورای مرکزی سازمان ادوار تحکيم، به اعدام های  روز یکشنبه واکنش نشان داده است.

روز يکشنبه قوه قضاييه جمهوری اسلامی، فرزاد کمانگر، علی حيدريان، فرهاد وکيلی، شيرين علم هولی و مهدی اسلاميان را به اتهام عضويت در گرو‌ه‌های «ضد انقلاب» در زندان اوين به دار آويخت.

با این حال مخالفان دولت می‌گویند اين اعدام‌ها برای ارعاب مخالفان در آستانه سالگرد انتخابات رياست جمهوری در ايران صورت گرفته است.

ادامه مطلب...
 

بيانيه‌ی کانون نويسندگان ايران در محکوميت اعدام‌های اخير

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

کانون نویسندگان ایران، در اعتراض به اعدام های مخفیانه ی نوزده اردی بهشت بیانیه ای صادر کرده است. متن بیانیه ی مذکور در پی می آید.

«کَريه» اکنون صفتی اَبتَر است
چرا که به‌تنهايی گويای خون‌ْتشنگی نيست.

 

آری، به‌راستی واژه‌ها از بيان اين همه زشتی و پلشتی که پيرامون ما موج می‌زند، ناتوان‌اند. باز هم خون و خون‌ريزی، باز هم خونْ‌تشنگی، باز هم اعدام؛ و اين بار اعدام پنج زندانی با هم: شيرين علم‌هولی، فرزاد کمانگر، فرهاد وکيلی، علی حيدريان و مهدی اسلاميان.

ادامه مطلب...
 

اطلاعیه دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در واکنش به اعدام های نوزده اردی بهشت

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

مردم شرافتمند کردستان!
در پی انتشار خبر تکاندهنده اعدام چهار تن از زندانیان سیاسی و دگراندیش کرد ؛ فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، شیرین علم هولی و زندانی سیاسی مهدی اسلامیان ؛ از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران در سحرگاه ۱۹ اردیببهشت موجی از محکومیت و انزجار را در میان محافل داخلی و بین المللی نسبت به اعدام زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران را برانگیخته است.
این جملات به نقل ازآقای خلیل بهرامیان، وکیل فرزاد کمانگر درستون خبری بسیاری از خبرگزارهای معتبر جهان قلب هر انسان با وجدان و شرافتمندی را به درد آورده است.   
“فرزاد کمانگر صد‏درصد بی‏گناه بود. هیچ حرف دیگری نمی‏توان زد. فقط باید به‏ سوگ نشست. چیزی است که اتفاق افتاده و می‏افتد… تا کی باید این جریان ادامه پیدا کند، خودم هم نمی‏دانم.“

ادامه مطلب...
 
صفحه 4 از 20