مواضع و بیانیه ها

فدراسیون کارگری نروژ خواستار رعایت کنوانسیون‌های حقوق کارگری در ایران شد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

فدراسیون کارگری نروژ با انتشار نامه‌ای خطاب به محمود احمدی‌نژاد ضمن محکوم کردن «پیگرد نمایندگان کارگری و زندانی کردن آن‌ها» خواستار آزادی فوری این زندانیان شد.

ادامه مطلب...
 

فدراسیون آموزش بین الملل خواستار آزادی فرزاد کمانگر شد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

فدراسیون آموزش بین الملل از احتمال اجرای حکم اعدام فرزاد کمانگر، معلم در کردستان ایران که به اتهام ارتباط با حزب کارگران کردستان ترکیه، پ کا کا، محکوم به اعدام شده است ابراز نگرانی کرد و خواستار آزادی او شد.

آقای کمانگر که عضو کانون صنفی معلمان کردستان ایران است، در مرداد ماه سال ۱۳۸۵ در تهران بازداشت و در اسفند سال ۱۳۸۶ به اعدام محکوم شد.

ادامه مطلب...
 

بیانیهی عفو بینالملل مبنی بر لزوم توقف احکام اعدام زندانیان سیاسی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

در این بیانیه آمده است:
عفو بینالملل از مقامهاى رژیم ایران مىخواهد اعدام حداقل ۱۷عضو اقلیت کرد ایران، از جمله یک زن به نام زینب جلالیان -که پس از محکومیتشان به جرائم سیاسى در انتظار اعدام هستند را متوقف کند. این سازمان بیم دارد که آنها ممکن است در هر لحظه اعدام شوند، بهخصوص پس از اعدام دو کرد دیگر در ایران در ماههاى اخیر، که آخرین آنها فصیح یاسمنى بود که در ۶ژانویه ۲۰۱۰ در خوى اعدام شد.
همه آنها پس از محاکمات غیر عادلانه بجرم محاربه اعدام محکوم شدند. برطبق برخى گزارشات تعدادى از آنها در بازداشت شکنجه شده بودند و از دسترسى به وکیل مدافع منع شده بودند.

ادامه مطلب...
 

خطر اجرای حکم اعدام، هفده زندانی سیاسی کرد را تهدید می کند

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

اطلاعیه مطبوعاتی

در طی سالهای اخیر، اجرای احکام اعدامهای خاص، همچون اعدام زندانیان سیاسی بصورت یک ابزار در شکل واکنش حکومت ایران نسبت به شرایطی که در آن قرار دارد برای نیل به اهداف، تحت مدیریت دستگاه امنیتی آن درآمده است.

در همین رابطه، تا پیش از اعلام نتایج بحث برانگیر انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری و آغاز اعتراضات گسترده مردمی، ۱۴ زندانی سیاسی کرد محکوم به اعدام در سراسر ایران علیرغم خشونت های جاری و درگیری میان اپوزیسیون کرد و نیروهای دولتی وجود داشت که با وعده مستمر در دست اقدام بودن فضای باز از سوی مسئولان همواره به آن پاسخ داده می شد.

ادامه مطلب...
 

اطلاعيه مطبوعاتي : فرزاد کمانگر را آزاد کنيد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

در روز معلم و با گذشت نزديک به 33 ماه از بازداشت فرزاد کمانگر هنوز شاهد هيچ نشانهي مثبتي از طرف دستگاه امنيتي و قضايي براي لغو اين حکم و آزادي او نشدهايم. صدور حکم غير انساني و غير قانوني اعدام براي فرزاد کمانگر که بدون هيچ دليل و مدرکي صورت گرفته و دستگاه امنيتي و قضايي نيز خود به آن واقف و معترف است، اما اين معلم کماکان در زندان به سر ميبرد و هر لحظه خطر اعدام و اقدامي جبران ناپذير از طرف قوهي قهريه بر زندهگي او سايه افکنده است.

ادامه مطلب...
 
صفحه 7 از 20