مواضع و بیانیه ها

بيانه‌‌‌ي اتحاديه هاي کارگري بين المللي به مناسبت روز جهاني کارگر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

اول ماه مي 2009 و آزادي براي فعالان دربند اتحاديه‌ھاي کارگري در ايران

يش از صد سال است که کارگران و اتحاديه‌ھايشان در سرتاسر جھان اول ماه مي‌، روز جھاني کارگر را جشن مي‌گيرند. اول ماه مي روزي است که کارگران پايبندي‌شان را براي برقراري آزادي و عدالت اجتماعي به صورت جھاني به نمايش مي‌گذارند. اول ماه مي از زمان برگزاري اولين روز جھاني کارگر در سال1890، به سبب وجود حکومت‌ھايي که ھنوز اجتماعات غير رسمي را در اول ماه مي ممنوع مي‌کنند، نه تنھا در تجمعات عمومي، بلکه در زندان‌ھا نيز جشن گرفته شده است.

ادامه مطلب...
 

نامه جوليا سوسا دبير سنديکاهاي آرژانتين به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

«کانون مدافعان حقوق بشر» گزارش فصل زمستان 1387 خود را از وضعيت حقوق بشر در ايران، منتشر کرد. اين سازمان مردم نهاد بر اساس گزارش فصل زمستان خود با انتقاد از برخوردهاي صورت گرفته با کنشگران مدني، اقدامات مؤثر براي جلوگيري از نقض حقوق شهروندان براي رفع تنش موجود ميان فعالان سياسي، فرهنگي و اجتماعي و مسئولان را خواستار شد. متن بيانيه کانون مدافعان حقوق بشر به شرح زير است:
«کانون مدافعان حقوق بشر» گزارش فصل زمستان 1387 خود را از وضعيت حقوق بشر در ايران، منتشر کرد. اين سازمان مردم نهاد بر اساس گزارش فصل زمستان خود با انتقاد از برخوردهاي صورت گرفته با کنشگران مدني، اقدامات مؤثر براي جلوگيري از نقض حقوق شهروندان براي رفع تنش موجود ميان فعالان سياسي، فرهنگي و اجتماعي و مسئولان را خواستار شد.

ادامه مطلب...
 

حمايت تشکل دانشجويي اصللاح طلب دانشگاه بين المللي امام خميني از دو حامي بازداشت شده فرزاد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

هراس من – باري – همه از مردن در سرزميني ست
كه مزد گوركن
از بهاي آزادي آدمي
افزون باشد...
امروز نحوه ي رفتار حکومت با دانشگاه نمونه ي کوچک تر رفتار حکومت با ملت است.در حالي كه مردم ايران اين روزها شرايط بد اقتصادي و سياسي را تجربه مي كنند و روز به روز اين تنگنا ها بيشتر مي شود، جفاهاي رفته بر دانشگاه، استاد و دانشجو نيز بيشترمي شود و هيچ نهاد حکومتي توضيحي در باب اين مسئله نمي دهد و هيچ حزب اصلاح طلبي اعتراضي نسبت به اين حق کشي ندارد بلکه سکوتي که پيش گرفته شده است که بيشتر در تأييد اين سرکوب معنا مي شود.
اگر ادعاهاي دموکراتيک احزاب اصلاح طلب را در کنار عملش در دانشگاه ها بگذاريم، تناقضي حاصل خواهد شد که روح حاکم ايشان را درپيوند با روح حاکمين نشان خواهد داد. نتيجه مقايسه نيروهاي حاکم و نيروهاي اصلاح طلب

 

نامه ي 48 تن از پارلمانتاران سوئد به هاشمي شاهرودي در خصوص توقف حکم اعدام فرزاد کمانگر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

پس از چند روز بي خبري از وضعيت فرزاد کمانگر، معلم محکوم به اعدام و نگراني از اجراي حکم ايشان، 48 تن از پارلمانتاران سوئد در نامه اي به هاشمي شاهرودي، رئيس قوه ي قضائيه ي جمهوري اسلامي ايران، خواستار توقف حکم اعدام فرزاد کمانگر شدند.

اين نامه که به ابتکار "جمعيت حقوق بشر کرد در اروپا" آماده و در صحن پارلمان قرار داده شده بود، به امضاي 48 تن از پارلمانتاران سوئد از تمامي احزاب اين کشور که در پارلمان نماينده دارند، رسيده است. در ميان امضاکنندگان اسامي لاش اوهلي، دبير کل حزب چپ سوئد؛ ياکوب يوهانسون، عضو کميته ي اتحايه ي اروپا و آمنه کاکه باوه، پارلمانتار کرد سوئد، ديده مي شوند.

ادامه مطلب...
 

نگراني شديد از وضعيت فرزاد کمانگر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

اطلاعيه مطبوعاتي

در روزهايي که فشار بر دانش‌جويان و فعالين مدني و سياسي بيش از هميشه شده و اربابان قدرت در نزديکي انتخابات دست به هر کاري مي‌زنند، عده‌يي در دست‌گاه قضايي ياد خاطرات گذشته‌ي خود را در دهه‌ي 60 زنده مي‌کنند و اعدام نمايشي ترتيب مي‌دهند. ناقضان حقوق بشر، فرزاد کمانگر، معلم محکوم شده به اعدام را از دوشنبه‌ي هفته‌ي گذشته بدون اطلاع قبلي به وي و خانواده و وکيل وي از زندان رجايي شهر کرج خارج مي‌کنند تا به قصد اجراي حکم به زندان اوين ببرند

ادامه مطلب...
 
صفحه 8 از 20