گفتگوها

مادر فرزاد کمانگر: در مقابل زندان ها کفن بپوشیم

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

فرزاد کمانگر، معلمی که از 4 سال پیش در زندان به سر می برد و حکم اعدام قطعی دارد، برای ابراز همبستگی با کارگران و در اعتراض به فشار بر معلمان، به اعتصاب غذایی دو روزه به مناسبت اول ماه مه روز جهانی کارگر و 12 اردیبهشت روز معلم، دست زده است.

ادامه مطلب...
 

خلیل بهرامیان: نگرانم که موکلانم قربانی شوند

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

فعالان حقوق بشر نگران اجرای احکام اعدام زندانیانی هستند که در ماه های اخیر اجرای حکمشان به تاخیر افتاده است. از جمله این افراد می توان به فرزاد کمانگر، علی حیدریان، حامد روحی نژاد، احمد کریمی فرهاد وکیلی اشاره کرد.

اجرای حکم فرزاد کمانگر که به جرم محاربه به اعدام محکوم شده است، در کنار دیگر کسانی که در انتظار این حکمند چند بار به تعویق افتاده است ولی هنوز به در خواست وکیل وی برای بررسی مجدد حکم صادره رسیدگی نشده است.

سازمان های بین المللی از مقام های قوه قضایی ایران خواسته اند پرونده این افراد بدون اغراض سیاسی بررسی شود.

ادامه مطلب...
 

افشاي يك راز بزرگ در باره ي پرونده ي فرزاد كمانگر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

كانون صنفي معلمان ايران(تهران)
روز پنج شنبه مورخه ي 5 ديماه 1387 آقاي فرزاد كمانگر معلمي كه با حكم اعدام روبرو شده است،از بند 209 زندان اوين به زندان رجايي شهر كرج منتقل شد. به همين خاطر با آقاي خليل بهراميان وكيل ايشان تماس گرفتيم، تا كم وكيف ماجرا را از زبان ايشان بشنويم، آقاي بهراميان در اين باره گفت: طي قراردادي غير انساني بين يكي از وكلاي دادگستري استان كردستان و خانواده ي يكي از متهمان همين پرونده كه حكم اعدامش صادر شده بود، مقرر شد كه اين وكيل درقبال آزادي متهم مذكورو جايگزين كردن فرزاد كمانگر 500،000،000ريال برابر با 50ميليون تومان دريافت كند.اما متاسفانه حكم اعدام اين فرد به اجرا در آمد،سپس خانواده ي متهم براي پس گرفتن پول خود به وكيل مذكور مراجعه نمودند، اين وكيل كه گويا قبلا رئيس دادسراي يكي از شهرستانهاي استان كردستان بوده است،از برگرداندن مبلغ ياد شده خود داري كرده است،خانواده ي فرد اعدام شده احتمالا به رئيس قوه ي قضاييه وسپس وزير اطلاعات مراجعه كرده و از اين وكيل شكايت نموده و اصل ماجرا را افشا نموده اند،ودرخواست پيگيري نموده اند.

ادامه مطلب...
 

مصاحبه با دکتر خليل بهراميان وکيل مدافع فرزاد کمانگر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

ادامه بازداشت فرزاد کمانگر در بند 209 قانوني نيست
طي آخرين حکم صادره از ديوان عالي در تاريخ 21 تير ماه 1387 فرزاد کمانگر به اعدام محکوم شد،حکم صادره با واکنش شديد مجامع جهاني حقوق بشر و اتحاديه معلمان و آموزگاران سراسر دنيا مواجه شده است. اتهام وارده به وي، عضويت دربرخي احزاب کردي مي باشد ،که بارها از سوي او رد شده است.

ادامه مطلب...
 

نمايندگان کُرد مجلس در گفت و گو با روز

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

با تاييد حکم اعدام فرزاد کمانگر در ديوان عالي کشور و احتمال اعدام قريب الوقوع وي در زندان رجايي شهر ‏کرج، نگراني هاي فعالان حقوق بشري بالا گرفته و تلاشهاي مخالفين اعدام براي لغو اين حکم شدت بيشتري يافته ‏است. در همين خصوص، برخي از نمايندگان کُرد مجلس شوراي اسلامي هم خواستار اجرا نشدن حکم اعدام ‏نامبرده شده اند. "جلال محمود زاده" و "اقبال محمدي"، نماينده مردم مريوان در مجلس شوراي اسلامي، از جمله ‏مخالفان حکم مذکور هستند که در گفتگو با "روز" خواستار بازنگري در پرونده فرزاد کمانگر شده اند.

ادامه مطلب...
 
صفحه 2 از 3