یادداشت ها و مقالات

پاسخ خواندني سما بهمني به نامه فرزاد کمانگر پس از آزادي

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

در حمايت از فرزاد کمانگر ، سما و حبيب بهمني دو فعال حقوق بشر از هزاران کيلومتر فاصله و از شهر بندرعباس به کردستان عزيمت و اقدام به تهيه مستندي در مورد معلم محکوم به اعدام نمودند ، اين دو فعال حقوق بشر به همراه چهار معلم و فعال مدني در تاريخ 2/5/87 توسط نيروهاي امنيتي بازداشت و به اداره اطلاعات شهر سنندج منتقل گرديدند و مورد بدرفتاري قرار گرفتند. فرزاد کمانگر قبل از انتقال به سلول هاي انفرادي بند 209 نامه اي خواندني خطاب به سما بهمني نوشت ، خانم بهمني نيز در طي روزهاي اخير و پس از آزادي پاسخي خواندني به نامه فرزاد کمانگر نوشته است که در ذيل مي آيد :

ادامه مطلب...
 

نامه تي يو سي (کنگره اتحاديه هاي کارگري انگلستان) به سفير جمهوري اسلامي ايران در لندن در مورد فرزاد کمانگر

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

آقاي رسول موحديان عطار
سفير
سفارت جمهوري اسلامي ايران
پرينسس گيت شماره 16. لندن، اس دبيليو 1 پي تي

جناب سفير
سرکوب اتحاديه هاي کارگري در ايران - حکم اعدام معلم عضو اتحاديه معلمان

ادامه مطلب...
 

درخواست عفو براي فرزاد کمانگر / مقاله اي از شاهد علوي

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

در شرايطي دشوار و با اخبار تلخي که هر ساعت به ما مي‌رسد، مي‌توان و بايد براي اميدوار زيستن به هر بهانه کوچکي دلخوش بود که صرف‌نظر از تمام مصيبتهايي که براي نازل شدن بر سر ما با هم به رقابت پرداخته‌اند زندگي ادامه دارد و البته با اميد، چرا که بدون اميد ادامه زندگي به سرکردن با مرگ تدريجي بيشتر مي‌ماند تا زندگي.

ادامه مطلب...
 

صمد جاودانه‌ شد و فرزاد جاويدان! / هادي صوفي زاده

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

دريکي از سايتهاي انترنتي طنزي از يک صاحب اثردرخصوص سکوت خواندم که‌ مي نويسد: "سكوت جا ن، جان كلام است ، حامل بلند ترين فرياد ها ست، قديمي ترين زبان جهان است .زباني كه از ياد نمي رود . براي شنيدن زبان سكوت حتي گوش هم لازم نيست ،چشمي كافي است ، گاه چشمي ودلي". شايد همچون جملاتي ساده‌،اما درواقع بسيار واقعي مي باشد. سکوتي که‌ شايد اگر بسياري آنرارعايت نمايند به‌ نفع ادامه‌زندگيشان مي باشد اما کم نيستند کساني که‌ حاضر به‌ رعايت آن نيستند و حاضر به‌ استفاده‌ از آن نمي باشند و درنتيجه‌ بايد مثل فرزادکمانگر تاوان آنرا بپردازند.

ادامه مطلب...
 

چرا از فرزاد دفاع ميکنيم / عضو هيئت مديره کانون صنفي معلمان ايران

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

چرا از فرزاد دفاع ميکنيم
1) فرزاد ،جوان 33ساله ي کامياراني،دبيرهنرستان هاي کارودانش کامياران است.انساني کاملا مدني که دردوردست ترين نقاط کشور،ازجمله روستاهاي مناطق محروم ميهن اسلامي ما
خودبه روشنگري وآگاهي بخشي دانش آموزان معصوم آن ديارمي پردازد.انسان دردمندي که مشغول فعاليت هاي مدني وقانونمندوهمکارصنفي وعضوهيات مديره ومسوول روابط عمومي انجمن صنفي فرهنگيان کردستان است.(طبق بند 3 ماده 4 اساسنامه ي
کانون صنفي معلمان)"دفاع ازحقوق مادي ومعنوي همه ي فرهنگيان وظيفه ي ماست."

ادامه مطلب...
 
صفحه 10 از 15