مواضع و بیانیه ها

دیده بان حقوق بشر اعدام های نوزده اردی بهشت در ایران را محکوم کرد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

سازمان دیده بان حقوق بشر امروز اعلام کرد مقامات دولت ایران پنج زندانی که چهار تن از آنان دارای قومیت کردی بودند را بدون اطلاع دادن به خانواده های آنها اعدام کرد، و تا کنون از تحویل اجساد قربانیان خودداری نموده است. این اعدام ها پس از محکومیتشان که به دنبال شکنجه آنان صورت گرفت اجرا گردید.

 

بر طبق بیانیه ای که توسط دفتر دادستانی تهران منتشر شد، چهار زندانی کرد – فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، و شیرین علم هولی – در صبح روز یکشنبه، 9 مه 2010 در زندان اوین تهران به دار آویخته شدند. حکومت ایران همچنین زندانی پنجمی را هم به نام مهدی اسلامیان اعدام کرد، که گفته می شود عضو گروه ممنوعه سلطنت طلبان بوده است. مقامات اصرار می ورزند که تمامی این پنج نفر «در عمليات تروريستی از جمله بمب ‌گذاری در مراکز دولتی و مردمی شهرهای مختلف ايران» دست داشتند.

ادامه مطلب...
 

حزب "سبز های فرانسه " اعدام پنج زندانی سیاسی در ایران را محکوم کرد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

حزب "سبز" های فرانسه اعدام پنج زندانی درجمهور اسلامی ایران را محکوم کرد. متن این بیانیه که امروز در پاریس انتشار یافت، بدین شرح است:

حزب سبزهای فرانسه محکوم میکند!
در ایران پنج زندانی سیاسی اعدام شدند

یک زن ۲۹ ساله بنام شیرین علم هولی و چهارفرد دیگر بنا مهای کمانگر، وکیلی، اسلامیان و حیدریان که از فعالین مدنی بودند روز یکشنبه ۹ ماه مه توسط جمهوری اسلامی اعدام گردیدند. کمانگرکه آموزگار، روزنامه نگاروفعال در انجمن زیست محیطی آهو بود از ژوئیه ۲۰۰۶ دستگیر وزیر شکنجه قرار داشت. باید یادآوری نمود که افراد اعدام شده کرد ایرانی بوده ویکسال پیش دو کرد دیگر نیز تیرباران شدند.

ادامه مطلب...
 

بيانيه فدراسيون بين‌المللی جامعه‌های حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در باره اعدام‌ها

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

فدراسيون بين‌المللی جامعه‌های حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ايران روز دوشنبه، ۲۰ ارديبهشت‌ماه، با انتشار بيانيه‌ مشترک مطبوعاتی اعدام‌های اخير در ايران را محکوم کرده و خواستار اقداماتی موثر برای وضعيت حاد حقوق بشر در ايران شدند.

متن بیانیه ی مذکور به شرج زیر است:

فدراسيون بين المللی جامعه های حقوق بشر
جامعه دفاع از حقوق بشر در ايران

بيانيه مشترک مطبوعاتی

ايران: پنج فعال سياسی اعدام شدند ـ اقدام موثر و فوری ضروری است

ادامه مطلب...
 

اعلامیه سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه: اعدام و ارعاب محکوم است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در اعتراض به اعدام فرازد کمانگر، معلم مدافع حقوق بشر، اعلامیه ای صادر کرده است که متن آن به قرار زیر است:


ما در ماتم معلمي هستيم که ابزارش گچ و قلم بود و کودکاني را تعليم ميداد که بسياري از آن‌ها شبها گرسنه سر بربالين ميگذاشتند.

جرم او دفاع از حقوق بشر بود. جرمي که در صد سال گذشته بسياري را در خاک و خانواده‌هايي را در ماتم فروبرده است.

ادامه مطلب...
 

عفو بین الملل اعدام های نوزده اردی بهشت را در ایران محکوم کرد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

 

سازمان عفو بین الملل روز سه شنبه 11-5-2010، اعدام پنج نفر را در ایران که به "محاربه" متهم شده بودند محکوم و محاکمه این افراد را غیر منصفانه توصیف کرد.

به گزارش العربیه، مالکوم اسمارت مدیر بخش خاورمیانه وشمال آفریقای این سازمان مدافع حقوق بشر که مقر آن در لندن است امروز اعلام کرد، "ما این اعدام ها را که بدون اعلام قبلی به اجرا گذاشته شد محکوم می کنیم."

ادامه مطلب...
 
صفحه 5 از 20