مواضع و بیانیه ها

بیانیه ی کانون صنفی معلمان ایران در محکویمت اعدام های نوزده اردی بهشت

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

کانون صنفی معلمان ایران در محکومیت اعدام های نوزده اردی بهشت و خصوصا فرزاد کمانگر، معلم اعدام شده، بیانیه ای منتشر کرده است.

متن بیانیه ی مذکور که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته ایت به شرح زیر است:

 

بیانیه کانون صنفی معلمان ایران در رابطه با اعدام پنج نفر از هم میهنان عزیز از جمله شهید فرزاد  کمانگر معلم کردستانی


انسانهای آزاده و ملت بزرگ و صاحب فرهنگ ایران خبر اعدام 5 نفراز عزیزترین فرزندان این آب وخاک در سحرگاه 19 اردیبهشت روح وروان همه انسانهای آزاده و وجدانهای بیدار را در سراسرجهان به درد آورد و در این میان دل ملت ایران و معلمان این مرزوبوم را بیشتر اندوهگین ساخت و این نگرانی را پدید آورده که اعدام این عزیزان توسط صاحبان زر  و زور  سرآغاز فصل جدیدی از اعدام گسترده آزادی خواهان و فعالین سیاسی و مدنی در  کشور باشد.

ادامه مطلب...
 

ده ها تن از دانشگاهيان در آمريکا و اروپا اعدام پنج فعال سیاسی در ایران را محکوم کردند

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

ده ها تن از اساتيد و روشنفکران در آمريکا و اروپا در بيانيه ای با محکوم کردن اعدام های اخير در ايران از سازمان های بين المللی و سازمان ملل متحد خواسته اند جمهوری اسلامی را در اعدام‌های دسته‌جمعی مخالفان سياسی مسئول و مقصر بشناسد.

روز يکشنبه قوه قضاييه ايران اعلام کرد فرزاد کمانگر، شيرين علم‌هويی، علی حيدريان، فرهاد وکيلی و مهدی اسلاميان، به اتهام آنچه که عضويت در گروه های "ضد انقلاب" خوانده شده، در زندان اوين اعدام شده اند.

این استادان دانشگاه و روشنفکران در بیانیه خود نوشته اند: "از دولت‌های جهان مصرانه می‌خواهيم تا تامين و رعايت حقوق بشر و کرامت انسانی را پيش‌شرط ضروری هر گونه مراوده با جمهوری اسلامی ايران قرار دهند".

ادامه مطلب...
 

بیانیه سازمان دانش آموختگان ایران درخصوص اعدام های نوزده اردی بهشت

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

درپی اعدام پنج زندانی سیاسی در زندان اوین طی هفته گذشته، سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) بیانیه ای به شرح زیر صادر کرده است.

متن بیانه ی مذکور به شرح زیر است.

به نام خدا

اعدام ناگهانی و در خفای پنج تن از شهروندان و از آن جمله چهار زندانی سیاسی کرد، بار دیگر نشان داد تا زمانی که "حاکمیت قانون" و "احترام به حقوق تک تک اتباع این کشور" جایگاهی در رفتارهای حکومت نداشته باشد، حقوق و حتی جان انسانها بازیچه امیال قدرت طلبان قرار گرفته و بی قانونی و کینه توزی حاکمان علیه شهروندان در چنین شرایطی حد و مرزی ندارد. و هشدار آنکه پی آمدهایی این چنین، در صورتی که با سکوت و واهمه­ی جامعه و اقشار آگاه و آزادی خواه روبه رو گردد، قابل تکرار شدن است.

ادامه مطلب...
 

اعتراض کارگران فرانسوی و کانادایی به اعدام های نوزده اردی بهشت

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

سندیکاهای بزرگ کارگری فرانسه و کانادا، اعدام زندانیان سیاسی در ایران را محکوم کرده اند.

ث.ژ.ت، کنفدراسیون عمومی کارگران فرانسه در نامه ای به رهبر حکومت ایران به این اعدام ها اعتراض کرده است.

در نامه ی این سندیکای کارگری که به موضوع "اعدام فرزاد کمانگر و چهار زندانی سیاسی دیگر" اختصاص دارد، و با امضای ژان فرانسوا کورب منتشر شده، آمده است:

مقام رهبری،
اعدام معلم و فعال اتحادیه ای فرزاد کمانگر من را بشدت منزجر کرد.

ادامه مطلب...
 

کالبدشکافی یک جنایت / انتشار اسناد در رابطه با اعدام ۵ زندانی سیاسی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

اطلاعیه مطبوعاتی / اعدام ۵ زندانی سیاسی - شماره دو
کالبدشکافی جنایت صورت گرفته توسط دستگاه امنیتی حکومت ایران در طی روزهای اخیر با اعدام ۵ زندانی عقیدتی که از کمترین وجاهت قانونی برخوردار نبوده، نیاز به پردازشی گسترده دارد که مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران قصد دارد به صورت مرحله ای همراه با اسناد خود نسبت به آن اقدام کند.

ادامه مطلب...
 
صفحه 2 از 20